Nie sposób jest dziś wyobrazić sobie rower górski bez przedniego amortyzatora. Ten element bowiem ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo oraz komfort jazdy dzięki skutecznemu tłumieniu drgań.

Amortyzator ma jeszcze dodatkowe zastosowanie, które zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo podróżowania motorem bądź autem, mianowicie jego praca polega na zwiększeniu przyczepności w momencie, kiedy pojazd jest oderwany od nawierzchni.

Również w przypadku rowerów usprawnienie przyczepności jest niezmiernie istotne. Dobra amortyzacja niweluje obciążenia, które zostają przeniesione z widelca na stawy kierującego. Pozornie niezauważalna zależność, może nieść za sobą stałe konsekwencje w przyszłości. Nie bez znaczenia pozostaje tego typu obciążenie dla naszych stawów i ramion. Zatem poza odpowiednim ciśnieniem w oponach, to właśnie amortyzatory spełniają kluczową rolę przy ocenie jakości jazdy rowerem.

Na co zatem zwracać szczególną uwagę przy wyborze amortyzatorów?

Nasz serwis rowerowy w Lubinie oferuje szeroką gamę amortyzatorów rowerowych: Fox, rock shox i ohlins.

Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę wysokość skoku, która jest głównym wyznacznikiem montażu danego amortyzatora do konkretnego rodzaju i modelu rowerów. Mały skok tj. 50-60 mm to dogodny element dla rowerów trekkingowych lub miejskich, które głównie prowadzi się po utwardzonych nawierzchniach. Tutaj bowiem kontakt z nierównościami nie jest częsty, jednak większe znaczenie ma styl jazdy i częstotliwość nagłych oraz niespodziewanych najechań na przeszkody.

Różnorodność terenu oraz urozmaicona dynamika jazdy warunkuje wzrost wysokości skoku. Dlatego właśnie wyczynowe rowery posiadają amortyzatory ze skokiem 170 mm. Szybki zjazd w terenie trudnym wymaga już bardziej profesjonalnego sprzętu, dlatego właśnie w rowerach typu full suspension stosuje sie tego typu rozwiązanie.

A jakie amortyzatory dla rowerów służących do codziennej jazdy? W zupełności wystarczą amortyzatory do rowerów ze sokiem od 60 mm do 100 mm.

Nie bez znaczenia przy doborze roweru pozostaje obciążenie dla naszych stawów i ramion.

Dlatego właśnie nasz serwis rowerowy w Lubinie oferuje szeroką gamę amortyzatorów rowerowych: Fox, rock shox i ohlins. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w zakresie napraw jednośladów, ale przede wszystkim serwisu amortyzatorów rowerowych. W naszej ofercie Klienci znajdują nie tylko najwyższej jakości elementy do rowerów, ale również uszczelki do amortyzatorów SKF. Jesteśmy również polskim dealerem hamulców Magura, służymy również fachowym doradztwem w zakresie prawidłowego użytkowania tych elementów wyposażenia rowerów. Swoja pasją, wiedzą oraz doświadczeniem dzielimy się z Państwem będąc autoryzowanym serwisem amortyzatorów rock Shox, Fox, i ohlins w Lubinie.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystanie z naszego wsparcia serwisowego.